KADİR POLAT

KARDELEN adlı ilk eserimi bitirip yayınlamak konusunda girişimlere hız verdiğim bir dönemde yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgiler ışığında doğru kişinin UĞUR ZİYA ŞİMŞEK ve ekibinden oluşan Sokak Yayınları olduğu kanaatine vardım ve kendilerine ulaşarak süreci başlatmış oldum. Gerek editöryal çalışma, gerekse kapak tasarımındaki titiz çalışmaları neticesinde olumlu tepkiler aldığım ilk kitabım yayınlanmış oldu. Sonraki çalışmalarımda da kendileriyle çalışmak istiyorum. Son sözüm şudur ki: “Doğru eser, doğru ekiple başarıya ulaşır.”

Devamını oku

FAHRETTİN DURDAHANOĞLU

Şiirlerimin bir kitap görünümüne kavuşmasını düşünüp karara bağladıktan sonra en önemli unsur devreye girdi. Kime, nasıl güvenecektim? Bu soru, beni şiirlerimden daha fazla yordu. Araştırmalarım sonucunda, SOKAK YAYINLARI AİLESİ ile tanıştım. Bana hiçbir zorluk çıkarmayan, her konuda bana ve isteklerime saygı duyan, verdikleri sözün daima arkasında duran, yazarını en iyi şekilde temsil edip kollayan ve yazarın hedeflerini kendi hedefleri olarak belirleyen bir aile. Yüz yüze görüşme fırsatımız hiç olmamasına rağmen, sağlanan karşılıklı bu güven, beni bu ailenin bir parçası konumuna getirdi. Cevapsız kalmayan tüm sorularım adına teşekkürlerimi sunarım SOKAK YAYINLARI AİLESİNE.

Devamını oku

KORAY PALAMUT

Hani yıl bitimlerinde medyada görürüz ya yılın en güzel olayları başlığını… İşte 2013 bitimine doğru yılın en güzel olayıdır Sokak Yayın Grubu ve ekibiyle tanışmam. Sözleşme gereği kitap 3 aylık bir sürede tamamlanıp dağıtıma başlanacaktı ki başlandı da. Lakin işlerimin yoğunluğu olmasaydı ve incelemelerimi zamanında yapsaydım eminim 2 ayda da bitecekti. Kesinlikle hızlı bir ekip. Grafikerim Damla Hanım, editörüm Taha Bey sözleşmemi hazırlayan İbrahim Bey her aradığımda telefonlarımı ilgiyle cevaplayan diğer kıymetli ekip arkadaşlarımız her biri ayrı birer değerdir. İnsan kendini iyi hissettiği zaman mutlu olur, ben de Sokak Yayınları evimde mutluyum. Öyle ki bir sohbetimiz esnasında demleme çay sevdiğimi öğrendiklerinde artık her gidişimde çabucak çay demleme zahmetine girecek kadar güzel yürekli insanlara yanımda oldukları için minnettarım. Kıymetli yazar ve Sokak Yayın Grubu'nun kurucusu Uğur Ziya Şimşek Bey’e yazarlarına böyle sıcak bir ev ortamı yarattığı için ayrıca teşekkür etmek gerekiyor. İyi ki varsınız. Sevgiyle kalın…

Devamını oku

SERNUR DUMAN ERDEMLİ

2011 yılında yayınevleri ile ilgili geniş çaplı bir araştırma yaptım. Çünkü yazmış olduğum makaleleri bir kitapta toplamak ve kitabımın satışından elde edilecek geliri Tokatlı Üniversite öğrencileri için kullanmak niyetindeydim. Tüm bu araştırmalarım sonucunda beynim ve kalbim bana kitabımı Sokak Yayın Grubu ile çıkartmam gerektiğini fısıldadı. Öyle de yaptım. İyi ki yapmışım. Sokak Yayın Grubu ve Uğur Ziya Şimşek ve ekibi ile çalışmaktan son derece memnun kaldım.

Devamını oku

SERPİL YAMAN

Kitabımı hangi yayınevinden çıkarmalıyım diye yaptığım araştırma sonucu Sokak Yayın Grubu ile çalışmaya karar verdim. İlk görüşmede güven duydum. Son derece ayrıntılı bir görüşme sonunda aynı nitelikte bir sözleşme imzaladık. Bundan sonrası büyük rahatlıktı. Verilen tüm sözler yerine getirildi. Editöryel çalışma olsun, kapak tasarımı olsun her ayrıntı soruldu, onay alındı. Çok uyumlu ve heyecanlı bir çalışmaydı. Verilen tarihte kitap elimdeydi. Sonrasında da hiç yalnızlık ve şaşkınlık yaşamadım. Tüm kitap fuarlarında imza günü yapmam konusunda imkân tanındı. Sokak Yayın Grubu sözünün eri çıktı. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler…

Devamını oku

ARİF ŞAHİN

Kapak tasarımından, noktalama işaretlerine kadar her ayrıntıda fikir alışverişine açık olması ve desteğinden ötürü Sokak Yayın Grubu ile çalışmaktan memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim. Kitabım, tasarladığımdan daha da güzel bir şekilde okur ile buluştu. Ayrıca kitap fuarlarında eserlerimizi temsil ettiği ve bizlerle birlikte oldukları için de kendilerine çok teşekkür ederim.

Devamını oku

İSMAİL POLAT

Sokak Yayın Grubu'ndan iki adet kitap çıkardım. Yayınevimizin desteği ile Mart 2014 tarihinden itibaren CNR kitap fuarına ve iki kez İzmir kitap fuarına, bir kez Ankara ve iki kez de İstanbul kitap fuarına katıldım. İmza günü yaptım. Bu etkinliklerde yayınevim beni ve diğer yazarları sonuna kadar destekledi ve yardımcı oldu. Ayrıca etkinlikler sırasında satılan kitapların bedeli hemen ödendi ve hiçbir kesinti yapılmadı. Sokak Yayın Grubu ve kurucusu Uğur Ziya Şimşek şahsında tüm arkadaşlar sözlerinin eri, dürüst ve yardımsever kişiler. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum.

Devamını oku