İLKER YILDIZ

Sokak Yayın Grubu işinin ehli ve bir o kadar da samimi çalışanlarıyla bir aile gibi karşıladı beni. Paradoks’un kapak tasarımında tüm isteklerim göz önüne alınarak bana çeşitli seçenekler sunuldu, yani oldu bittiye getirilmedi asla ve asla. Editöryal çalışmada da sürekli olarak kontakt halindeydik. Sonuç olarak Paradoks tam olarak benim istediğim şekliyle ve Sokak Yayınları'nın değerli çalışanlarının maharetiyle yayına hazır hale geldi. Hayalimin gerçekleşmesine ve 2. baskıyı görebilmeme neden olan tüm Sokak Yayınları ailesine teşekkür ederim.

Devamını oku

ERKAN EZBİDERLİ

20’lik adlı öykü kitabımı yayınlatmak için Sokak Yayın Grubu ile sözleşme imzaladığımız gün editör Şirin Hanım ve kapak tasarımcısı Damla Hanım ile tanışma imkânım oldu. Aynı gün kendileriyle, kapak tasarımı ile ilgili kafamda olanları ve editöryal çalışma hakkında beklentilerimi paylaştım. Kapak tasarımı çok kısa bir sürede tamamlandı, yaklaşık 2-3 gün sonra içinde birkaç alternatif olan bir e-posta aldım Damla Hanım’dan ve aynı gün karşılıklı bir telefon ve e-posta trafiğinden sonra kapak hazır oldu.

Devamını oku

ABDULLAH PUSAR

İlk kitap, ilk heyecan ancak meslek gereği çok araştırma yaptım ve sonuç olarak SOKAK YAYIN GRUBU ile çalışmaya karar verdim. Sokak Yayınları bu güne kadar hizmet satın alıp da internette hakkında şikâyette bulunmadığım tek adres. Süreç olabildiğine hızlı gelişti. Sonuç: Süper. Tüm ekibe teşekkür ediyorum, ilk anından son anına kadar ve devamında hâlâ yanımda oldukları için.

Devamını oku

EMRE KAHYAOĞLU

İkinci şiir kitabımı yayınlatmak için araştırma yaparken Sokak Yayın Grubu'nu buldum ve çok uygun şartlarla kitabımın yayınlanabileceği düşündüm. Düşündüğümün daha fazlasını buldum. Bence harika bir yayınevi ve ben bundan sonra kitaplarımı Sokak Yayın Grubu'ndan çıkarmak istiyorum.

Devamını oku

ALİ GÜNER TEMELLİ

Konuşmadan anlaştık sanırım Sokak Yayınları ile. Aslına bakarsanız yüz yüze görüşmeden, e-mail ve telefon yardımı ile aynı şehirde bile olmadan bu işi başardık. Hem de tam istediğimiz tarihte. Kapak tasarımı için görüşürken sevgili editörüm çoktan ilk e-mailini atmıştı bile. Uzaktan uzaktan ama yan yanaymış gibi titiz bir çalışma ile kitabım çıktı. Sokak Yayın Grubu'na teşekkür ederim.

Devamını oku

GÜL AYŞE TAŞLI

Sokak Yayın Grubu'na, öncelikle yeni yazarlara sağlamış oldukları destekten dolayı teşekkür ederim. Birçok yayınevi yeni yazarların yazdıklarını kabul etmezken, Sokak Yayınları hiç tereddüt etmeden yeni yazarlara kucak açıyor. "Adresi Yanlış Düşlerdeyim" benim ilk kitabım, amatörce yazdığım şiirlerdi. Şiirlerimi bir kitapta toplamak istedim. Birkaç yayıneviyle irtibata geçtim, yeni yazarların kitaplarını basmadıklarını söylediler. Sokak Yayınları’na bir arkadaşımın aracılığıyla ulaştım. Hiç tereddütsüz olumlu cevap verdiler. Onların sayesinde şiirlerim bir kitapta toplandı. Ve kitabım bana vermiş oldukları süreden önce basıldı, elime ulaştı. Kitabımda emeği geçen ve bana büyük bir sabırla katlanan editörüm Ibrahim Ekinci´ye teşekkür ederim. Ayrıca kapak tasarımında emeği geçen Damla Nur Hanım´a, hazırlanmasında, baskısında ve dağılmasında emeği geçen Sokak Yayın Grubu personeline teşekkür ediyorum. Sevgilerle...

Devamını oku

ERDEN ARMAĞAN ER

Kedi figürlü logosu ve mütevazı bir izlenim uyandıran ismi ile kitabımın bu yayınevinden çıkması konusunda daha önce aklımda oluşan fikrin doğruluğuna daha çok inanmıştım. Kısa zaman içerisinde sözleşmeyi imzaladık ve çalışmalara başladık. Başlarda biraz iletişimsizlikten kaynaklanan küçük aksamalar olsa da, editörlüğümü üstlenen Şirin Hanım´ın büyük sabrı ve çabası sayesinde, sözleşmede belirtilen süre içerisinde kitabımı yayına hazır hale getirebildik. Kitap kapağı içinse işlerimiz çok daha kolay oldu. Nitekim ben kapağın tasarımını daha önce çalışmıştım ve elimde hazır bir altyapı mevcuttu. Bu konuda da Damla Hanım´ın yardımlarıyla, aynen hayalimde canlandırdığım renk ve tarzda bir kapak hazırlama şansım olmuştu. Sonuç olarak, Sokak Yayınları’nı seçmemin isabetli bir karar olduğunu zaman geçtikçe daha da iyi anlıyorum ve doğru bir tercih yaptığım için kendimi bir kez daha tebrik ediyorum. Sokak Yayınları´nda çalışan tüm emekçi arkadaşlara ve verdiği tüm sözleri tutmaktan imtina etmeyen Sayın Uğur Ziya ŞİMŞEK´e gönül dolusu teşekkürler...

Devamını oku

FİLİZ ELİTAŞ

Sokak Yayın Grubu çalışanları, aynı annenin yetiştirdiği çocuklar gibi. Aynı bakıyorlar, aynı dili konuşuyorlar, aynı enerjiyi veriyorlar. Tek bir kitap için, editöründen ve kapak tasarımcısından tutun, dağıtım sorumlusuna kadar birçok kişiyle muhatap olmanıza rağmen sanki tek bir kişiyle görüşmüş, bütün konuşmalarınızı tek bir kişiyle yapmışsınız gibi bir his oluşuyor insanda. Her yazarın yazma amacı başka, yazdığı kitaptan beklentileri başka, kafasındaki yazar dünyası bambaşkadır. Ama Sokak Yayınevi’nin sahip olduğu empati yeteneği, çok fazla yazara hitap edebilmesini ve kaliteli bir hizmet verebilmesini sağlıyor. Ben ilk romanım Labirent ve ilk şiir kitabım Sırdaş’ı en başta, bana vereceği harika keyfi yaşayabilmek için bastırmak istedim. Çocuklarımın kitaplığına bırakabilmek, dostlarımla ya da zaman ve mekân imkânsızlığı nedeniyle hiç tanışmadığım insanlarla paylaşabilmek için. Bana bu keyfi gönlümce yaşatmak adına elinden gelenin en iyisini yapan Sokak Yayınevi'ne çok teşekkür ediyorum.

Devamını oku