FİKRİ TEZBAŞAR

Sokak Yayın Grubu'yla anlaşmadan önce aynı hizmeti veren diğer yayınevleri ile de görüştüm. Hiçbir yayınevinin veremediği garantileri bana Sokak Yayınları verdi. Gerek editöryal süreç, gerek kapak tasarımı, gerekse kitabın söz verildiği zamanda çıkması hususunda verdikleri tüm sözleri büyük bir titizlikle tuttular. Sokak Yayınları'na teşekkür ediyorum.

Devamını oku

ERDEM GÜRSES

Dağıtım, editörlük, tasarım, fuar hizmetleri, imza günleri ve reklam... İşinizi garantiye almak istiyorsanız Sokak Yayın Grubu derim. Ben çalıştım ve memun kaldım. İsimleri gibi mütevazi ve iyi insanlar. Sıcak bir aile ortamı oluşturmayı başarmışlar ve ilk günden itibaren siz de kendinizi bir ailede hissediyorsunuz.

Devamını oku

SALİHA IŞIK

Kitap yazmaktan daha zor bir süreç varsa o da doğru yayınevini seçmek. Uzun araştırmalar ve yüz yüze görüşmelerden sonra kendisi de bir yazar olduğu için Uğur Ziya Şimşek'in yayınevi olan Sokak Yayın Grubu ile çalışmayı tercih ettim. İyiki de öyle yapmışım. Kendimi güvende hissettiğim bir yer. Teşekkürler Sokak Ailesi...

Devamını oku

MUHAMMED SAZAK

Uzun yıllar yayın ve kitap sektörünün içinde olmuş bir insan olarak çevremden alığım duyumlarla Sokak Yayın Grubu'nu tercih ettim. İyiki de öyle yapmışım. Yaparım dediği her şeyi yapan verdikleri her sözü tutan başarılı bir yayınevi.

Devamını oku

BARIŞ TÜRK

İki yıl önce yayınlanan ilk kitabımla yazar kadrosuna dâhil olduğum Sokak Yayın Grubu'ndan öğrendiğim en önemli özellik; ön plandaki hedeflerinin͵ yazar ve yazar adaylarına kitaplarını yayınlamak konusunda maddi manevi karşılaşacakları tüm sıkıntıları en aza indirerek kitaplarını en iyi ve en kaliteli şekilde yayınlamak olduğudur. İki yılda iki kitabım yayınlandı. Türkiye’nin birçok yerinde düzenlenen kitap fuarlarında imza günlerim, dergilerde röportajlarım oldu. Kitaplarımın reklamı͵ tanıtımı yapıldı. Ve bunların hepsi bana en ufak bir sorun yaşatmadan Sokak Yayınları tarafından yapıldı. Bugün yazarlık konusunda mutlu, huzurlu ve şanslı bir yazarsam bunu Sokak Yayıncılığa ve çalışanlarının emeğine, onların dürüstlüğüne, samimiyetine ve iş ahlaklarındaki iyi kalpliliklerine borçluyum.

Devamını oku

AYŞE BAYKAN

Sokak Yayın Grubu ile çalıştığım için çok mutluyum. Yazdıklarımın kitaplaştırılması aşamasında editörlük ve tasarım hizmetlerini en güzel şekilde sundular. Kitabım söz verilen zamandan önce yayınlandı ve çok kaliteli bir şekilde basıldı. Kullandıkları kağıt, kapağın baskısındaki canlılık hepsi tam istediğim gibi oldu. Türkiye'deki okuma oranlarının düşük olmasından dolayı dağıtım ve satış konusundaki zorlukların farkındayım ama yayınevim bu konuda da elinden gelen çabayı sarfetti. Fuar satışlarındaki gelirin tamamı yazara ödeniyor, para önemli değil ama bu güzel bir şey. Kendilerine teşekkür ediyorum.

Devamını oku

CEM ERTUĞRUL

Yayınevinin ilk yazarlarından biriyim, uzun yıllardır Sokak Yayın Grubu ile çalışıyorum ve üç farklı kitap çıkardım. Bir spor tarihi araştırmacısı olarak uzun emeklerle yazdığım kitaplarımı Sokak Yayın Grubu'nun bilinçli ve nazik ellerine bıraktığım için çok mutluyum. Doğru bir tercih yaptım.

Devamını oku

HÜSEYİN TOPAL

Sokak Yayın Grubu ile hızlı bir şekilde kitabımı yayınladık. Satış dağıtım, fuar hizmetleri hepsi söz verilen gibi ve hızlı oldu. Kitaplarımın telif ücretini zamanında aldım. Üstelik Kültür Bakanlığı satışı sonrası yayınevim hiçbir telif ücreti düşmeden tüm kazancı bana aktardı. Yayınevimin bu politikasını seviyorum, fuarlarda ve Kültür Bakanlığı satışlarında tüm geliri yazar aktarıyorlar.

Devamını oku