ERKAN EZBİDERLİ

Sokak Yayın Grubu'nun editörü Şirin Hanım eserimin düzeltilmiş halini gönderdi ve ben de yeniden göz atıp bir iki ufak değişiklikten sonra deneme baskı için onay verdim. Beni şaşırtan, imla ve yazım kurallarında çok titiz biri olmama rağmen editör elinden geçince eserin daha okunabilir, temiz bir metne dönüşmüş olmasıydı. Deneme baskı bir gün sonra hazır oldu, bu kadar çabuk olması şaşırtmıştı beni fakat gidip deneme baskıyı aldım ve sanki kitabım basılmış gibi o gece kendi kendime bir kutlama yaptım.

Devamını oku

NİMET GÜLCE TUNABOYLU

Özenle bizlerle bir olup gece gündüz sorularımızı cevaplayan kocaman bir editör bölümüyle bizlerin hep yanında oldunuz. İçimize sinsin diye bazen başınızı ağrıtsak bile her aradığımızda güler yüzle sorularımızı cevapladınız. Kapak tasarımları için her adımda bizlerle heyecanlanan, hikâyenin temasını ve yazarın ruhunu yansıtsın diye çabalayan sihirli tasarımcı ekibinizle her daim yanımızdasınız. Teşekkürler…

Devamını oku

ERHAN PENDÜK

Daha ilk günden itibaren gerek tasarım, gerekse editörlük konusunda muhteşem bir ilgi ve başarı gördüm. Kitap çıkış aşamasına gelene kadar tasarımcı Damla Hanım ve editörüm İbrahim Bey’in müthiş fikirleri ve profesyonel çalışmaları sayesinde ortaya güzel bir eser çıktı. Çıkış sürecinde de zamanlama olarak tam söz verilen günde teslim edildi. İyi ki Sokak Yayın Grubu ile çalışmışım.

Devamını oku

EMRULLAH ALP

Kitap çıkarma aşaması bir doğum kadar heyecanlı bir süreç. Var olan heyecanınıza bir de somut çalışmalar (kapak tasarımı, iç dizayn) girdiği zaman "artık ne zaman elime alırım bu kitabı" sorusu kafanızın içinde her dakika söylenip duruyor. Sokak Yayın Grubu'nun bu süreçte tutumu gerçekten yazar odaklı… Yazar eğer onay vermezse, beğenmezse ya da başka bir öneride bulunursa tasarım ona göre seçilip ya da düzenlenip sunuluyor. Elinizde tek bir seçim de bulunmuyor üstelik 2-3 tasarım oluyor ve acaba hangisini seçsem kaygısı taşıyorsunuz, bu güzel bir kaygı... Editörlerin işlerinin zor olduğunu kendi heyecanımla onları sıktığımda anladım, onlar sizin heyecanınızı ve acemiliğinizi atabilecek kadar sabırlı ve deneyimliler. Bu süreçte eğer tek başınıza olursanız muhakkak yorulur ya da zorlanır bir halde olursunuz fakat yanınızda böyle samimi ve yardımcı olmak isteyen bir ekip varsa sadece eskisinden daha güçlü olursunuz.

Devamını oku

AYŞEGÜL KOCABIÇAK

Kitabımın yayına hazırlanma aşamasında Sokak Yayın Grubu'nun destek ve yardımları olmasa belki de vazgeçerdim. Defalarca başa dönüp, tekrar tekrar düzeltmeler yapmama rağmen son derece sabırla bana destek oldular. Hem kapak hem içerik konusunda sorularıma ve kararsızlıklarıma katlandıkları için çok teşekkür ederim. İlk kez kitap çıkaracak olanlar, kitabının söz verilen tarihte yayınlanmasını isteyenler; kibar, profesyonel ve işinin ehli yayıncılarla çalışmak isteyenlerin ilk tercihi Sokak Yayın Grubu olmalı. Sevgilerimle...

Devamını oku

AYŞE GÜLTEN KIRICI

2012 yılında Sokak Yayın Grubu ile yollarımız kesiştiğinde doğru bir adreste olduğumu anlamıştım. Benim için güven çok önemliydi. Büyük bir heves ve özenle yazdığım kitabım, içimdeki heyecan sönmeden tam zamanında basıldı. Sözleşme yapıldıktan çok kısa bir süre sonra editörlük dönemi başladı. Editörümüzle aramızda kurduğumuz bağ, kitabımın kusursuz olarak çıkmasında önemli bir aşamaydı. Bu arada kitap kapağı için grafikerimize ne istediğimi anlattım. Onun hünerli elleriyle muhteşem bir kapak ortaya çıktı. Sonuç mu? Okurlarımın beğenisiyle aynı yayınevinden ikinci kitabım çıktı; hatta ikinci baskısıyla şu anda internet sitelerinde satışta. Yayınevimin sahibi ve personeline sonsuz teşekkür ederim. Saygı ve sevgilerimle...

Devamını oku

EKREM ŞAKİR - GÜLBAHAR ÇOLAK

Kitabı yayınlatabilmek, kitabı yazmaktan zormuş diye düşünmeye başlamışken internette rastladım Sokak Yayın Grubu'na. İlk tanışma anımızdan itibaren sıcaklıklarını hissettim. İbrahim Bey'in koordinatörlüğünde başladı ilişkimiz. Damla Hanım kısa sürede etkili bir kapak hazırladı. Ve editörümüz Şirin Hanım, kitabımızı en ince detayına kadar edite etti ve her türlü sorunumuza kısa sürede cevap vererek harika bir iş çıkarttı. Kitap tam istediğim tarihte ve istediğim kalitede çıktı.

Devamını oku

EVİN DOMAÇ

Her iki kitabımın kapak tasarımları ve editör çalışmaları arzu ettiğim gibi oldu. Yazdığım kitapların içeriğini kapağa yansıtmak önemli, içerikten kopuk kapak tasarımı son derece itici olabiliyor. Okuyucunun dikkatini ilk elden kapak tasarımının oluşturduğunu düşünürsek bunun önemi daha da öne çıkar. Ayrıca editör çalışması bir kitabın oluşmasında önemlidir. Kitapta bir hata bulunduğunda bilinçli okur "editörü kim" diye sorar. En iyi yazarın bile donanımlı bir editöre ihtiyacı vardır. Açıkçası titiz bir yazarım. Kitaplarımın kapak tasarımlarını, redaksiyonunu ve editörlüğünü sağlam ellere teslim ettim. Yayınevimi ciddi çalışmaları için tebrik ediyorum.

Devamını oku